FAQ – často kladené otázky – keramické montované domy

Často kladené dotazy
o keramických domech

Začněte psát a hledejte odpověď na Váš dotaz! Nebo si prohlédněte odpovědi níže.

Co je to keramický montovaný dům?

Montovaný dům z tradičních a výlučně přírodních materiálů, postavený za pár hodin.

Keramické montované domy CERAMIC HOUSES EU jsou vyrobeny na Slovensku a jsou chráněny patentem. Jsou nejen ekologické a zdraví nezávadné díky výrobě z výlučně přírodních materiálů, ale vyznačují se také vynikajícími tepelně-izolačními a zvukově-izolačními vlastnostmi, akumulační vlastností, neomezenou životností a dalšími výhodami. Díky předpřípavě pro profese a základnímu zateplení aplikovanému ještě během výroby stěn v závodě, Vám hrubou stavbu bungalovu postavíme a předáme za 3 dny. Dokončení domu na klíč je možné během pár týdnů. Domy vyrábíme výhradně na Slovensku a za nejnižší ceny na trhu. Při návrhu dispozice nabízíme maximální flexibilitu a cena za projekt domu na míru je stejná jako cena katalogového domu. Díky těmto a mnoha jiným výhodám, jsou keramické domy dokonalým spojením tradičních, léty ověřených kvalitních materiálů s moderní formou výstavby.

Katalog projektů

Jaký je rozdíl mezi keramickým domem a jinými technologiemi?

V rychlosti výstavby

Výstavba keramických montovaných domů je nesrovnatelně rychlejší. Montovaný keramický dům – holostavba – vyšší stadium hrubé stavby Vám postavíme od 3 do 5 dní. Prefabrikované keramické stěny jsou přesné, mají tepelně-izolační vrstvu přímo z výroby a kvalita je velmi vysoká.

V celkové ceně, která je nesrovnatelná

Díky moderní technologii výroby a výstavby z prefabrikovaných keramických stěn, které jsou vyrobeny z keramického kompozitu, rychlosti výroby a extrémně rychlé výstavbě, lze cenovou hladinu snížit na minimum. Hrubou stavbu můžete mít již od necelých 25.000 €, viz náš katalog, kde jsou uvedeny i ceny.

Srovnání s dřevodomy

 • Životnost keramického domu se počítá na stovky let, je tedy prakticky neomezená.
 • Eliminace a potlačení plísní, hmyzu a hlodavců.
 • Žádné chemické látky uvolňující se časem do interiéru.
 • Stavební materiál není nutné ošetřovat.
 • Lepší zvukově-izolační vlastnosti.
 • Možnost bezproblémových dodatečných úprav.
 • Difuzní otevřenost – stavba „dýchá“.

Srovnání se zděnou stavbou.

 • pevnost stěny montovaného keramického domu je výrazně vyšší díky celistvosti bez spojů
 • připravené rozvody vody a elektřiny, na stavbě není potřeba bourat ani sekat
 • obvodové stěny keramického domu jsou dovezeny již ze závodu jako dvousložkové se zateplením
 • stěny jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů, stejně jako použitá tepelná izolace
 • keramické montované domy mají díky složení vynikající tepelně-izolační vlastnosti
 • méně zastavěné a více užitné plochy při dosažení stejných vlastností
 • ve stěnách nevznikají vlasové praskliny

Katalog projektů

Z čeho se skládá stena keramického domu?

4 základní komponenty

Keramické domy jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů. Čtyři základní komponenty na výrobu kompozitu jsou Liapor, Siopor, cement a speciální přísady pro vylepšení jejich vlastností. Jejich životnost je časově neomezená, stejně jako u cihly. Totožně jsou srovnatelné i kvalitativní parametry (paropropustnost, zvuková a tepelná izolace), avšak díky technologii výroby celých dílců se zabudovanou předpřípravou na sítě (voda, elektřina apod.) stále získáte výhody plynoucí z výstavby montovaných domů.

•1 SIOPOR

Diatomit (hlavní složka Sioporu) je přirozeně se vyskytující jemný silikátový kámen, který se snadno rozpadá na jemný bílý až šedobílý prášek.

Siopor je efektivní tepelně-izolační a zvukově-absorbční silikátový materiál sestávající z pórovitých granulí kulovitého tvaru. Vzhledem ke své výjimečné vlastnosti je vhodný pro ekologické a energeticky úsporné keramické montované domy. Vynikající technické parametry Sioporu umožňují různé způsoby použití při výstavbě domů.

Siopor - materiál keramických stien

•2 LIAPOR

Liapor nahrádza bežné kamenivo. Vyrába se výpalem a expandáciou treťohôrnych ílov v rotačných pecích.

Liapor je velmi lehký granulát. Svou podstatou se Liapor řadí mezi keramické hmoty, které patří mezi nejstarší a nejosvědčenější stavební materiály. U Liaporu jde o vyšší stupeň zpracování základního materiálu, což umožňuje, že k základním vlastnostem keramických materiálů, jako je pevnost, nízká nasákavost, stálost a zdravotní nezávadnost, se přidávají i další, jako například velmi nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně-izolační schopnosti.

Liapor - základná zložka na výrobu keramických stien

•3 CEMENT

Cement je přírodní pojivo, které nám zajišťuje dokonalé spojení prvků kompozitu v jeden pevný monolitický díl.

Cement získáváme převážně z lokálních zdrojů:

Základním úkolem cementu je zajistit vysokou, časově neomezenou pevnost pro všechny druhy stavebních konstrukcí. Používáme výhradně vysoce kvalitní cementy s vyšší konečnou pevností od renomovaných slovenských výrobců. Jejich kvalitu zaručuje stálý dohled nad procesem výroby, který zajišťuje autorizovaný úřad vydávající příslušné certifikáty.

Dílce montovaného keramického domu jsou díky kvalitnímu pojivu – cementu vysoce kvalitní.

Cement ako základná zložaka na výrobu keramických stien

•4 ŠPECIÁLNÍ PRÍSADY

Speciální přísady na bázi přírodních komponentů.

Přírodní komponenty pro vylepšení tepelně-izolačních, zvukově-izolačních a statických vlastností keramických stěn pro výstavbu keramických montovaných domů. Jde především o plastifikátory, které modifikují dobu zpracovatelnosti a vytvrzování keramického kompozitu a také zvyšují jeho pevnost. Důležitou látkou je i provzdušňovací přísada, která zlepšuje tepelně-izolační parametry kompozitu a snižuje jeho specifickou hmotnost.

Špeciálne prísady do keramického kompozitu

Katalog projektů

Jaké má keramická stěna vlastnosti?

Ekologická

Technologie keramických domů v sobě ukrývá množství ekologických benefitů. Je vhodná i pro alergiky. Je šetrná nejen k Vám, ale také k životnímu prostředí.

Ekonomická

Díky moderní technologii výroby a výstavby z prefabrikovaných keramických stěn, které jsou vyrobeny z keramického kompozitu, rychlosti výroby a extrémně rychlé výstavbě, lze cenovou hladinu snížit na minimum. Holostavbu můžete mít již od 266 € na m². Podlahová plocha je přitom v průměru o 12 % větší, viz náš katalog, kde jsou uvedeny i ceny.

Energetická

Díky použitému přírodnímu materiálu mají SW keramické stěny vynikající tepelně-izolační i zvukově-izolační vlastnosti. Výrazně se sníží nejen časové a finanční nároky a použitý materiál na dokončení domu, ale i samotné provozní nálady.

Katalog projektů

Jaké domy umíme postavit?

Jakékoliv

Technologie výroby SW keramických montovaných domů nemá žádné omezení. Postavíme Vám jakýkoliv dům. Dokonce některé konstrukční prvky, jako například obloukovité zárubně, jsou časově a finančně méně náročné než při výstavbě z kusového staviva.

Nahlédněte do našeho katalogu, věříme, že si dokážete vybrat. Pokud ne, vyrobíme Vám keramický dům na míru.

Katalog projektů

Je možné postavit keramický dům podle vlastního projektu?

Ano, samozřejmě

Můžete se inspirovat v našem nebo v jiném katalogu rodinných domů. Pokud Vás ale žádný projekt neosloví, můžete přijít s vlastním návrhem, byť pouze nakresleným tužkou na papíře. Vaši představu překreslíme a vypracuje Vám projekt domu na míru.

Katalog projektů