Akumulační schopnost domu nebo dům teplý jako podzimní barvy

Akumulační vlastnost domu

Co vás napadne pod pojmem teplo domova? Jsou to příjemné večerní chvíle pod dekou, kdy zapomenete na sychravé podzimní počasí nebo rodinná pohoda v teplém domě, jehož provoz Vás stojí jen velmi málo? S CERAMIC HOUSES keramickým domem získáte obojí za nejlepší cenu na trhu a za pár hodin!

Keramický montovaný dům, dům teplý jako podzimní barvy a jeho akumulační vlastnost

Co si máte představit pod pojmem dům teplý jako podzimní barvy? Co je to akumulační schopnost domu? Proč jsou stěny keramického montovaného domu příjemně teplé, i když už netopíte?

Podzim nemusí být pouze o chladných deštivých dnech, kdy nám na dobré náladě nepřidá ani začínající období vytápění. Koho by potěšilo, když víme, že dříve či později nám všechno to teplo jeho dodavatelé ve vyúčtování pěkně spočítají. Pokud však již při výstavbě domu myslíme kromě investičních nákladů i na ty provozní, ušetříme si nejen vrásky na čele, ale měsíčně i několik desítek eur.

Jak si výběrem správné technologie výstavby domu zajistíte nízké provozní náklady a příjemné chladné večery v domě s vynikající akumulační schopností? Objednejte si keramický dům!

I díky výborné akumulační schopnosti jsme dosáhli výrazné úspory energií

Stěny montovaného keramického domu CERAMIC HOUSES se skládají z nosné keramické části a z části izolační. Keramický kompozit, který tvoří hlavní a nosnou část našich stěn je nejen paropropustný, ale je také výborný tepelný izolant a současně má vynikající akumulační schopnost. Takové výjimečné spojení všech zmíněných pozitivních vlastností není běžné a ve stavebnictví ho mají jen některé, obvykle dražší materiály. Naše keramické stěny si zachovají paropropustnost a současně, bez tepelných ztrát, dosáhneme výborných tepelně-izolačních parametrů. Tepelné ztráty domu a tedy vyšší náklady na vytápění nebo chlazení jsou v přímé souvislosti s tepelnou izolací. Paropropustnost je vlastnost domu, která působí hlavně na hygienu bydlení. Neparopropustný dům, který nedýchá je maximálně nevyhovující pro zdravé bydlení, stejně jako jsou tepelné ztráty a vysoké účty za klimatizaci a topení nevyhovující Vašemu finančnímu rozpočtu.

Akumulační schopnost domu je schopnost, kdy si materiál, ze kterého jsou stěny vyrobeny, akumuluje teplo do sebe a následně toto teplo vydává zpět do prostoru. Tato vlastnost přispívá k nižším nákladům na vytápění a úspoře Vašich financí. Kromě nižších provozních nákladů Vám akumulační schopnost keramických stěn zajistí i větší pohodlí a příjemné bydlení. Stěny jsou na dotek příjemně teplé a určitý čas vydávají teplo, i když se v domě již netopí.

Nosná část CERAMIC HOUSES keramických domů je vyrobena z materiálu podobného klasické cihle. Takový materiál na rozdíl od jiných typů montovaných domů, kde například hlavní materiál, z něhož jsou stěny vyrobeny, je dřevotříska, má schopnost udržet teplo v interiéru i několik hodin po vypnutí topení. Kolísání teploty v domech s nízkou akumulační schopností je nutné eliminovat drahými regulačními zařízeními. V opačném případě, pokud se kolísání teplot neřeší, dochází k nezbytné kondenzaci vodních par a následně i podmínek pro vytváření nežádoucích plísní. Přečtěte si více o zdravém bydlení a domě vhodném i pro alergiky v našem článku.

Tak jako Vás v létě CERAMIC HOUSES keramický montovaný dům ochrání před vedry a přehřátím domu (více v článku Dům, který se Vám nepřehřeje), na podzim a v zimě Vás ochrání před chladem a vlhkostí. Vy si tak můžete v klidu užívat překrásně zbarvenou podzimní přírodu a poslední teplé sluneční paprsky. Večer si už budete vychutnávat teplo domova a rodinnou pohodu v domě teplém jako jsou podzimní barvy.

Akumulační vlastnost keramických stěn Vám nejen zpříjemní chladné podzimní večery, ale také ušetří na měsíčních provozních nákladech

To, že keramické domy jsou ekologické a chrání zdraví svých obyvatel, již víme. Věděli jste však, že keramické domy také mají pozitivní vliv na Vaši pohodu a snižují stres z měsíčních provozních nákladů?

Technologie výstavby a použitý keramický materiál při výrobě nosné a izolační části stěn CERAMIC HOUSES domů má vedle jiných faktorů, jako jsou okna nebo střecha, výrazný vliv na tepelně-izolační vlastnosti domu. Zatímco nás v létě trápila velká horka a s tím spojené přehřívání domů postavených z nevhodného materiálu, v zimním období nás sužují chladné pokoje a vlhké kouty v domě. Při použití vhodného paropropustného a tepelně-izolačního materiálu složeného z výlučně přírodních surovin nás nemusí trápit ani jedno z výše uvedených. Keramické domy CERAMIC HOUSES jsou vyrobeny z materiálu, který splňuje tyto rozhodující podmínky.

Pro výpočet cenové nabídky na Váš ekologický keramický montovaný dům, kterým přispějete ke zdravému životnímu prostředí, nás neváhejte kontaktovat.

Volejte hned! 8:00 – 16:00

Napište nám teď!